مهلت یک ماهه به طراحان ساماندهی نقطه ای خیابان ولیعصر، شکل گیری ارتباط میان شهروندان، مهندسان و مسوولان

به گزارش مجله عطر یاس، خبرگزاری خبرنگاران- مدیر موزه و پایگاه میراث شهری خیابان ولیعصر گفت: شرکت کنندگان در کارگاه ملاقات با خیابان ولیعصر 4 هفته فرصت دارند تا طرح های خود را نهایی کرده و ارائه دهند.

مهلت یک ماهه به طراحان ساماندهی نقطه ای خیابان ولیعصر، شکل گیری ارتباط میان شهروندان، مهندسان و مسوولان

وحید قاسمی، مدیر موزه و پایگاه میراث شهری خیابان ولیعصر در تشریح جزییات طرح های ارائه شده برای ساماندهی خیابان ولیعصر گفت: کارگاه ملاقات با خیابان ولیعصر همانطور که از اسمش پیدا است یعنی اینکه خیابان ولیعصر را در قالب یک شخصیت تصور کرده که حالا باید برای ملاقات با آن اقداماتی را انجام دهیم که در قد و قواره خیابان و مهیای این ملاقات باشد.

او با بیان اینکه زمینه سازی این ملاقات را با نگاه به نقاط مهجور و بی دفاع شهری برنامه ریزی کردیم، اضافه کرد: تلاش کردیم تا کسانی که در این کارگاه شرکت کردند سامانی از جنس طراحی برای این ملاقات و گفت وگو پی ریزی کنند و کارگاه امروز دقیقا موید همین هدف بود.

قاسمی اضافه کرد: کارگاه امروز برای ارائه پیش طرح ها بود و شرکت کنندگان 4 هفته فرصت دارند تا از جهت اجرایی شدن، روبرو با خیابان ولیعصر و افزایش کیفیت طرح اقداماتی انجام دهند.

مدیر موزه و پایگاه میراث شهری خیابان اضافه کرد: در گذشته اگر بنای اجرایی طرح داشتیم، مشاورانی را دعوت کرده و می گفتیم برای این نقطه، نظرات و اقداماتی را طرح کنند اما این بار از پایین به بالا حرکت کرده و از عده ای جوانان و مردمان این شهر دعوت کردیم تا برخیابان ولیعصر متمرکز شوند.

او تاکید کرد: همین که این افراد در چارچوب شرح خدمات نیفتند سبب شد آزادی عمل داشته باشند و به سراغ شهر و شهروندان بروند؛ نه به معنی سمبلکیک بلکه به معنی واقعی در جریان تجربه زیسته شهروندان قرار گرفتند.

قاسمی با اشاره به حضور شهرداران مناطق 1،11،6 و و 3 در این کارگاه گفت: حضور این شهرداران اتفاق خیلی خوبی بود و سبب شد جهانی مشترک میان شهروندان، مهندسان و طراحان ایجاد شود. حضور نوجوانی از منطقه 11 و طرح مسائل به صورت مستقیم، زمینه ساز شنیدن صدای مردم شهر شد.

مدیر موزه و پایگاه میراث شهری خیابان ولیعصر تاکید کرد: ما تا 4 هفته جلسه ای نداریم و بعد از آن طرح های تایید شده را طی جلسه ای با شهرداران مناطق و سازمان های متولی یعنی نوسازی و زیباسازی برای اجرایی شدن به اشتراک می گذاریم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1343

به "مهلت یک ماهه به طراحان ساماندهی نقطه ای خیابان ولیعصر، شکل گیری ارتباط میان شهروندان، مهندسان و مسوولان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت یک ماهه به طراحان ساماندهی نقطه ای خیابان ولیعصر، شکل گیری ارتباط میان شهروندان، مهندسان و مسوولان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید