مهاجران آسیایی در آلمان ،سربازان جبهه مقابله با کرونا

به گزارش مجله عطر یاس، ده ها مهاجر از کشورهای مختلف در یکی از مناطق آلمان با اقدامات داوطلبانه نظیر فراوری ماسک با چرخ خیاطی های خانگی خود و عرضه رایگان آن ها به مردم با هدف مشارکت در مبارزه با کرونا، جلوه هایی از همبستگی و همدلی در فرهنگ شرقی را به نمایش گذاشتند.

مهاجران آسیایی در آلمان ،سربازان جبهه مقابله با کرونا

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

جمیله احمدی بانوی 45 ساله افغانی، با دست های کوچک اما پینه بسته اش روزانه حدود 50 ماسک فراوری می نماید و از صف های طویلی خبر می دهد که مردم در این محله برای خرید لوازم بهداشتی تشکیل می دهند.

او می گوید: همه باید به یاری هم بشتابیم؛ در آلمان با بیش از شش هزار مورد مبتلا به ویروس کرونا، پوشیدن ماسک در حمل و نقل عمومی و مغازه ها از روز دوشنبه اجباری خواهد شد و مردم مجبورند به هر طریقی که شده، ماسک تهیه نمایند. این اقدامات از سوی دولت آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، برای جلوگیری از شیوع موج دوم کرونا و متعاقب لغو تدریجی قرنطینه اتخاذ شده است.

یک بانوی جوان ایرانی نیز از فراهم شدن فرصت بروز توانایی های مهاجران می گوید که آن ها را بیشتر به محیط پیرامون شان پیوند می دهد.

به گفته توماس نوپن مدیر تارنمای امور داوطلبانه مهاجران، قصد مهاجران فقط یاری انسان محبت آمیز به مردم آلمان است. از زمان راه اندازی این تارنما در سال 2018 میلادی تا کنون حدود 500 درخواست برای مشارکت در امور خیریه ارسال شده و اکنون بخش جدیدی برای خدمات داوطلبانه مهاجران برای مبارزه با بحران شیوع کرونا ایجاد شده است.

او می گوید: بسیاری از مهاجران، این اقدامات داوطلبانه و انسان محبت آمیز را تبلور میراث فرهنگی خود می پندارند.

عبدالرحیم الخطاب جوان 31 ساله سوری در شرق برلین نیز با همراهی دو تن از دوستان خود، با توزیع پوسترهای یاری داوطلبانه به این موج همدلی پیوسته اند. این جوان مهاجر سوری می گوید: ما در این شرایط سخت، آلمانی ها را به چشم هموطنان خویش می بینیم.

ملکه جازماتی خانم 32 ساله سوری با ابراز نگرانی از شرایط سخت کنونی تصمیم گرفته است تا به وسیله پخت غذا برای کارگران سوپر مارکت ها، به صف مبارزه با شیوع ویروس کرونا بپیوندد. او می گوید: در حال حاضر ما انتخاب نمی کنیم که یاری های داوطلبانه انجام دهیم یا نه؛ بلکه آن را وظیفه خود می دانیم.

این اقدامات داوطلبانه و انسان محبت آمیز مهاجران در حالی انجام می گردد که در سال های اخیر ورود گسترده مهاجران به غرب از جمله آلمان، برخوردهای غیرانسانی سردمداران غربی را به دنبال داشته و نقدها زیادی را علیه مقامات غربی از جمله علیه صدراعظم آلمان، آنگلا مرکل برانگیخته است. ،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 864

به "مهاجران آسیایی در آلمان ،سربازان جبهه مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجران آسیایی در آلمان ،سربازان جبهه مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید