محمدرضا رودکی: اتفاقاتی عجیب و غریب از جانب سرپرست فدراسیون جودو رقم می خورد، شاید درخشان جادوگری می کرد

به گزارش مجله عطر یاس، محمدرضا رودکی، مدیر تیم های ملی جودو سرپرست این فدراسیون را باعث و بانی بروز اتفاقاتی عجیب و غریب برای جودوی کشورمان دانست.

محمدرضا رودکی: اتفاقاتی عجیب و غریب از جانب سرپرست فدراسیون جودو رقم می خورد، شاید درخشان جادوگری می کرد

محمدرضا رودکی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی مجله عطر یاس، درباره برنامه های تیم ملی جودو گفت: طبق صحبت هایی که انجام دادیم، اولین برنامه ما که حضور در کمپ تمرینی ازبکستان بود، به دلیل شرایط فدراسیون جودو لغو شد. برنامه دوم ما حضور در تورنمنت برمن آلمان است که با حضور نوجوانان و جوانان در اواخر اسفند ماه برگزار خواهد شد و حضور 12 بازیکن ما در این تورنمنت و اردوی مشترک آن رایگان است و تنها باید هزینه بلیت را پرداخت کنیم، اما واقعاً نمی دانم به این سفر اعزام خواهیم شد یا نه.

وی توضیح داد: برنامه های تیم های ملی را در اواخر هر سال میلادی ارائه می کنیم و برای سال میلادی آینده نیز این کار را انجام دادیم. مسابقات و تورنمنت های رده های سنی نوجوانان و جوانان با توجه به سرمایه فدراسیون برای ما محدود است و تورنمنت برمن نیز از معدود برنامه هایی است که با توجه به رایگان بودن هزینه هتل، غذا و حمل ونقل در این رده سنی برنامه ریزی کردیم. در این تورنمنت حدود 700 تا 800 جودوکار نوجوان و جوانان حضور خواهند داشت و رقبای اصلی ما در آسیا از جمله قزاقستان، ازبکستان، کره جنوبی و ژاپن حضور دارند و از رقبای اروپایی نیز باشگاه های معتبر از آلمان، ایتالیا، فرانسه و مجارستان شرکت خواهند کرد.

مدیر تیم های ملی جودو اضافه نمود: برای حضور در این تورنمنت نیز منتظر شرایط اقتصادی فدراسیون جودو هستیم تا ببینیم امکان تهیه بلیت مهیا خواهد شد یا نه. اولویت ما سرمایه گذاری و پشتوانه سازی برای تیم ملی بزرگسالان است و این مسئله نیازمند حضور تیم های نوجوانان و جوانان در مسابقات معتبر است. البته شرایط فدراسیون جودو و بحث انتخابات نیز در وضعیت تیم های ملی دخیل است.

رودکی در مورد حضور ملی پوشان جودو در مسابقات گرنداسلم پاریس هم به مجله عطر یاس گفت: برنامه سوم ما حضور در مسابقات گرنداسلم پاریس است که دومین تورنمنت رسمی فدراسیون جهانی جودوست. البته باید بینیم حضورمان در این مسابقات چگونه خواهد بود. ما در ماه گذشته حضور در کمپ تمرینی ازبکستان را از دست دادیم و حضور نفرات غیراصلی ما که قصد برنامه ریزی روی حضور آنها در مسابقات قهرمانی آسیا را داشتیم، در کمپ تمرینی ازبکستان منتفی شد.

وی راجع به برگزاری جلسه تصمیم گیری پیرامون حضور تیم ملی در مسابقات گرنداسلم گفت: جلسه برگزار و تصمیم گیری نیز می کنیم، اما متأسفانه یکسری اتفاقات عجیب و غریب می افتد که تعیین نیست. قرار بود از ابتدا تصمیماتی که در این جلسات گرفته می گردد در راستای اهداف تیم های ملی باشد و برنامه های مدونی را که ارائه کردیم یک یه یک اجرا شوند. متأسفانه در حال حاضر برنامه های تیم ملی در حال منتفی شدن است و حتی برگزاری اردوهای داخلی ما نیز با مشکلاتی همراه است. نمی دانم درخشان در زمان ریاست فدراسیون جودو جادوگری می کرد که تمام برنامه های درخواستی ما را اجرایی می کرد!

مدیر تیم های ملی جودو در مورد اینکه اتفاقات عجیب و غریب از سوی سرپرست فدراسیون جودو رقم خورده است یا شرایط دیگر در این مسئله دخیل است، گفت: تا به حال که این اتفاقات از جانب سرپرست فدراسیون جودو رقم خورده و جای دیگری دخیل نیست. در این مدت چندین بار جلسه برگزار کردیم و هر بار نیز به توافقاتی دست پیدا می کنیم، اما همواره بعد از جلسه اتفاقات دیگری رقم می خورد که متوجه نمی شوم. فدراسیون جهانی جودو در سال حدود 40 رویداد مختلف را برگزار می نماید که ما به خاطر شرایط اقتصادی در مجموع روی حضور در 10 تا 12 رویداد برنامه ریزی می کنیم و اگر این برنامه ها نیز منتفی شوند برای تیم ملی مناسب نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 60

به "محمدرضا رودکی: اتفاقاتی عجیب و غریب از جانب سرپرست فدراسیون جودو رقم می خورد، شاید درخشان جادوگری می کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدرضا رودکی: اتفاقاتی عجیب و غریب از جانب سرپرست فدراسیون جودو رقم می خورد، شاید درخشان جادوگری می کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید