عوامل بی ثباتی در استان دیالی از نگاه یک نماینده مجلس عراق

به گزارش مجله عطر یاس، استان دیالی در شرق عراق بیش از استان های دیگر در برهه اخیر شاهد بی ثباتی امنیتی بوده است که در این میان عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق به دلایل بی ثباتی آن پرداخته و به عواملی اشاره نموده است.

عوامل بی ثباتی در استان دیالی از نگاه یک نماینده مجلس عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از بغداد الیوم، عبدالخالد العزاوی عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق به پنج دلیل بی ثباتی امنیتی در استان دیالی اشاره نمود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه کرد: مشکل دیالی از حیث امنیتی بسیار پیچیده است و عوامل مهمی در بی ثباتی آن دخیل است که از جمله آنها می توان به وجود هسته های وابسته به داعش که در بیشتر مناطق این استان به دنبال بی ثباتی و برهم زدن اوضاع امنیتی هستند، اشاره نمود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

العزاوی تاکید نمود: عامل دوم درگیری های عشایری در مناطق خاصی به ویژه ناحیه ابی صیدا است. عامل سوم اینکه بخش اعظم فعالیت های تروریستی در این استان، ناشی از خلاء امنیتی است که پس از آزادسازی روستاها از لوث داعش به وجود آمده است و در بازگرداندن ساکنان و برقراری زندگی روزمره در آن تاخیر انجام شده است.

وی بیان نمود: عامل چهارم، عدم اهتمام کامل دولت هایی که از سال 2003 روی کار آمدند به اوضاع این استان است و عامل پنجم هم که اوضاع امنیتی دیالی را بغرنج نموده، رویکرد گروههای سیاسی است.

این درحالی است که عثمان الغانمی وزیر کشور عراق در جریان بازدید از ناحیه ابی صیدا در استان دیالی وعده ثبات امنیتی چشمگیر در آینده را داد و گفت که وزارت کشور عراق تمام کوشش خود را برای تقویت ثبات و امنیت دیالی به کار خواهد بست.

وی همچنین ضمن بازدید از نیروهای امنیتی و پلیس در این استان، دستورات لازم را به آنها داد.

قبل از آن نیروهای واکنش سریع از بغداد به دیالی برای تقویت امنیت آن وارد شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1206

به "عوامل بی ثباتی در استان دیالی از نگاه یک نماینده مجلس عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوامل بی ثباتی در استان دیالی از نگاه یک نماینده مجلس عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید