ساخت 230 هزار واحد مسکن ملی شروع شد ، تکمیل 60 هزار واحد نیمه تمام مسکن مهر

به گزارش مجله عطر یاس، محمد اسلامی روز گذشته در مراسم بهره برداری و شروع عملیات اجرایی هم زمان پروژه های عمرانی شهر جدید پرند که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، گفت: با توجه به مشکلاتی که وجود داشته و دارد، چرخ حرکت برای اجرای پروژه های توسعه راه عمرانی و سرعت بخشیدن به فراوری و عرضه مسکن همچنان با اراده قوی در حال اجرا است.

ساخت 230 هزار واحد مسکن ملی شروع شد ، تکمیل 60 هزار واحد نیمه تمام مسکن مهر

جهت دریافت خدمات آلاچیق چوبی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

وی ادامه داد: امروز و در آستانه ماه مبارک رمضان شاهد برنامه تحویل 3 هزار و 650 واحد مسکن مهر به مردمی بودیم که قبلا این واحدها را ثبت نام نموده بودند و چند سال در انتظار تحویل خانه ها بودند.

اسلامی اضافه نمود: در کل برای کشور 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر برنامه ریزی شد و کار از دولت های نهم و دهم آغاز شد که تا انتها دولت دهم 780 هزار واحد مسکن مهر تحویل مردم شد و در دولت های یازدهم و دوازدهم تا امروز 2 میلیون و 35 هزار واحد ساخته و اماده تحویل به مردم شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق همین گزارش 60 هزار واحد نیمه تمام مسکن مهر در حال ساخت داریم که در ماه های آینده تکمیل خواهد شد.

اسلامی گفت: در این دوره وزارت راه و شهرسازی در سال گذشته 200 هزار واحد تحویل مردم شده است و 125 هزار واحد آماده است که امیدواریم انشعابات آن با همکاری وزارتخانه های مرتبط انجام گردد و مردم در این طرح مستقر شوند.

وی شرح داد: 105 هزار واحد از 2 میلیون و 200 هزار واحد باقی می ماند که اینها اساسا دارای پرونده هایی است که مسائل حقوقی و قضایی دارد و در شهرهای مختلف است و از کنترل و مسؤولیت وزارت راه خارج است که باید صبر کرد، مراجع مربوطه تصمیم گیری نمایند.

اسلامی اضافه نمود: همه کوشش ما این بود که نواقص مسکن مهر برطرف گردد، محوطه سازی، فضای سبز، فضای آموزشی، تجاری، فرهنگی، ورزشی و خدمات اداری و انتظامی و بهداشت و درمان همه امروز بسته کاملی است که از این پروژه ها فراهم شده است تا مردمی که مستقر می شوند، امکانات لازم برای پشتیبانی زندگی داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی اضافه نمود: در شهر جدید پرند باید توجه کرد که پروژه های نیمه تمامی که بیش از 80 درصد رشد دارد، سریع تر آماده گردد و تا انتها شهریور تحویل مردم گردد و پروژه مسکن مهر پرند بدین ترتیب بسته گردد.

وی گفت: اقدام خوبی که انجام شد در طرح اقدام ملی 400 هزار واحد مسکونی را هدف گذاری کردیم که 200 هزار واحد در شهرهای جدید است و 200 هزار واحد در سایر شهرها و بافت های فرسوده است، با توجه به ثبت نام از مردم در دو مرحله 113 هزار نفر واجد شرایط معین شدند که به علت شیوع کرونا تشکیل پرونده آنها با توقف روبرو شد که با تمهیدات جدید معاونت مسکن این تشکیل پرونده به صورت غیر حضوری انجام می گردد تا این پروژه ها به انعقاد قرارداد، بینجامد و طبق زمان بندی بهره برداری گردد.

اسلامی اضافه نمود: در پروژه طرح اقدام ملی مسکن که 400 هزار واحد تعهد ما است، روز گذشته بیش از 230 هزار واحد آغاز شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در باره توسعه مسکن ما اراده کردیم سال جاری با توجه به شیوع کرونا و تحرک بخشیدن به فعالیت ها و برون رفت از رکود ناخواسته اعلام کردیم مردم و بخش خصوصی هر جا که زمین یا پروژه نیمه تمام مسکونی دارند، ما اینها را با طرح اقدام ملی مسکن فعال می کنیم و کسانی که ساخته اند می توانند در این جهت قرار گیرند و از وزارت راه و شهرسازی زمین مابه ازاء دریافت نمایند و مجددا آغاز به ساخت نمایند به نحوی که منابع در اختیار به صورت مولد هم چنان استفاده گردد و نهضت خانه سازی در کشور فعال گردد.

اسلامی ادامه داد: ما همین جا دعوت می کنیم هر کسی پروژه نیمه تمام دارد، به دعوت ما نگاه مثبت داشته باشد و فرصت کسب وکار جدید برای خود فراهم کند.

وی افزود: همچنین در هفته معلم پروژه های مربوط به فرهنگیان رسما آغاز می گردد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: امیدواریم بتوانیم برای کادر درمانی پرافتخار کشور که این روزها برای نجات جان مردم جانفشانی می نمایند، نیز در حوزه اقدام ملی مسکن برای آن دسته از فاقد مسکن ها کاری انجام دهیم.

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 789

به "ساخت 230 هزار واحد مسکن ملی شروع شد ، تکمیل 60 هزار واحد نیمه تمام مسکن مهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت 230 هزار واحد مسکن ملی شروع شد ، تکمیل 60 هزار واحد نیمه تمام مسکن مهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید