فرایند نزولی محبوبیت ترامپ در آستانه انتخابات 2020

به گزارش مجله عطر یاس، تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد که میزان محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روندی کاهشی در پیش گرفته است.

فرایند نزولی محبوبیت ترامپ در آستانه انتخابات 2020

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تازه ترین نظرسنجی موسسه گالوپ نشان می دهد که میزان محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با کاهشی 6 درصدی بیشترین افت را در دوران ریاست جمهوری اش داشته است.

براساس گزارش گالوپ، این نتایج نشان داد که فقط 43 درصد آمریکایی ها عملکرد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری را قبول دارند که در مقایسه با نتایج نظرسنجی گالوپ که 5 فروردین (24 مارس) انجام شد، کاهشی 6 درصدی را نشان می دهد.

در نظرسنجی حدود یک ماه پیش گالوپ عملکرد ترامپ مورد قبول 49 درصد آمریکایی ها بود.

گالوپ گزارش داد: کاهش 6 درصدی شدیدترین افت در میزان پذیرش عملکرد ترامپ است که تا به امروز در دوران ریاست جمهوری اش ثبت شده است زیرا به طور معمول رتبه مقبولیت ترامپ بسیار ثابت بوده هرچند که هنوز به میانگین تاریخی برای رئیسان جمهوری آمریکا از سال 1945میلادی تا به امروز به میزان 53 درصد نرسیده است.

مقبولیت ترامپ در نظرسنجی ماه مارس گالوپ و همزمان با همه گیری کرونا به 49 درصد رسید. متوسط پذیرش عملکرد ترامپ در نظرسنجی های گالوپ 40 درصد بوده است.

نظرسنجی گالوپ به وسیله تماس تلفنی تصادفی با یک هزار و 17 نفر از افراد بزرگسال آمریکایی بود که در تاریخ 13 تا 26 فررودین (یکم تا 14 آوریل) با ضریب خطای 4 درصد انجام شد.

از اواسط ماه مارس (اواخر اسفند) پذیرش شغلی ترامپ از سوی دموکراتها 6 درصد و در بین افراد مستقل 4 درصد کاهش داشته است.

گالوپ نتیجه گرفت که این کاهش در مقبولیت ترامپ می تواند نتیجه ارزیابی ها درباره عملکرد ترامپ و افزایش نرخ بیکاری و شمار جان باختگان ناشی از شیوع ویروس کرونا در آمریکا باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 872

به "فرایند نزولی محبوبیت ترامپ در آستانه انتخابات 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند نزولی محبوبیت ترامپ در آستانه انتخابات 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید