روسیه: آمریکا هرگز در تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران پیروز نمی گردد

به گزارش مجله عطر یاس، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه تأکید کرد آمریکا هرگز در تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران پیروز نخواهد شد.

روسیه: آمریکا هرگز در تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران پیروز نمی گردد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه تأکید کرد آمریکا هرگز در تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران پیروز نخواهد شد.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل نوشت پیش نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران هیچ شانسی برای پیروز شدن ندارد.

نبنزیا در یک مصاحبه آنلاین گفت: این قطعنامه آینده بسیار غم انگیزی دارد. منظورم این است که اصلاً آینده ای ندارد.

دیپلمات روسیه اضافه نمود مسکو زمانی که آمریکا کار بر روی این قطعنامه را شروع کرد به این کشور گفت که هیچ شانسی برای تصویب آن وجود ندارد.

نماینده روسیه در سازمان ملل گفت: تصویب چنین قطعنامه ای برجام را به انتها خواهد رساند. معین است که ایران هرگز چنین چیزی را نمی پذیرد و حق هم دارد که نپذیرد.

تحریم های تسلیحاتی علیه ایران طبق مفاد برجام 18 اکتبر امسال میلادی به انتها می رسد اما دولت آمریکا به ریاست دونالد ترامپ کوششی را برای جلوگیری از انقضای این تحریم ها شروع نموده است.

واشنگتن گفته در صورتی که این کوشش به خاتمه نرسد با توسل به یکی از بندهای توافق هسته ای برجام به دنبال بازگرداندن تحریم های بین المللی علیه ایران خواهد بود.

آمریکا پیش نویس قطعنامه ای را میان اعضای شورای امنیت توزیع نموده که خواهان جلوگیری از انقضای این تحریم ها است.

یک قطعنامه برای تصویب در شورای امنیت نیازمند موافقت دست کم 9 عضو، بدون وتو از سوی هر یک از 5 عضو دائم شورای امنیت (آمریکا، روسیه، چین، فرانسه و انگلیس) است.

قطعنامه پیشنهادی آمریکا خواهان منع فروش، عرضه یا انتقال سلاح یا اقلام مرتبط از سوی ایران است. این قطعنامه همچنین کشورها را از فروش، عرضه، یا انتقال سلاح یا اقلام مرتبط به ایران، مگر در صورت موافقت کمیته ای در شورای امنیت منع می نماید.

پیش نویس آمریکا علاوه بر این از کشورها می خواهد چنانچه دلایل متقنی در دست دارند مبنی بر اینکه محموله ای در خاک آنها ممکن است حاوی اقلام ممنوعه از ایران باشد اقدام به بازرسی آن نمایند. این قطعنامه همچنین از کشورها خواسته با توجیه مشابه اقدام به بازرسی کشتی ها در آب های آزاد نمایند.

چندی پیش دیپلمات های غربی به فارن پالیسی گفتند این قطعنامه از شانسی برای تصویب برخوردار نیست.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 998

به "روسیه: آمریکا هرگز در تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران پیروز نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: آمریکا هرگز در تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران پیروز نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید