روایت رسانه آمریکایی از قابلیت های نظامی ایران و ترس رقبا

به گزارش مجله عطر یاس، فارس نوشت: یک نشریه آمریکایی با تمرکز بر موضوع ساخت انواع اژدر و زیر دریایی در ایران نوشت، جنگ افزارهای دریایی ایران قادرند در آبهای کم عمق خلیج فارس برای رقبا ایجاد خطر نمایند.

روایت رسانه آمریکایی از قابلیت های نظامی ایران و ترس رقبا

یک نشریه آمریکایی در مطلبی با تمرکز به ساخت زیردریایی و اژدرهای مختلف از سوی ایران و اشراف نیروهای مسلح ایران به مناطق مختلف خلیج فارس نوشت، افزوده شدن جنگ افزارهای جدید به طور قابل توجهی دامنه ناوگان دریایی ایران را افزایش می دهد.

نشریه نشنال اینترست در بخشی از این مطلب با اشاره به زیردریایی کلاس فاتح و زیردریایی در حال ساخت بعثت یا قائم نوشت، زیردریایی فاتح می تواند قابلیت های برد متوسط ناوگان زیردریایی ایران را به طور مفیدی گسترش دهد. در حالی که ارزیابی شرایط کلاس بعثت دشوارتر است، اما در صورت استقرار، این پیشرفت قابلیت دیگری را نشان می دهد.

به نوشته این نشریه، زیردریایی کلاس فاتح می تواند تا 200 متری زیر دریا برود که بیشتر از حد لازم برای آبهای کم عمق خلیج فارس است. نشریه تحقیقاتی جینز دیفنس نیز چندی قبل با استناد به تصاویر ماهواره ای از ساخت زیردریایی کلاس دو فاتح در پایگاه دریایی بندر انزلی اطلاع داد و نوشت، ایران از ساخت زیردریایی کلاس بعثت قائم با قابلیت حمل شش اژدر اطلاع داده است.

به نوشته نشنال اینترست، رکن اطلاعات ارتش آمریکا سال 2017 خاطرنشان کرد که این زیردریایی با قابلیت شلیک موشک کروز تا پنج سال دیگر وارد خدمت می گردد. در تئوری، چنین جنگ افزارهایی به طور قابل توجهی ناوگان دریایی ایران را گسترش می دهد.

نشنال اینترست با اشاره به ساخت اژدر حوت با سرعت حرکت 200 مایل در ساعت که چهار بار سریع تر از یک اژدر معمولی است نوشت، تصاویر آزمایش پیروز این سلاح در سال 2006 از تلویزیون ایران به نمایش گذاشته شد. تحلیلگران امور دفاعی بر این باورند که اژدر حوت مهندسی معکوس از اژدر اشکوال روسیه است.

این نشریه در سرانجام این مطلب نوشت، شاید جنگ افزارهای دریایی ایران از طراحی قابل توجهی برخوردار نباشند، اما قادرند در آب های کم عمق خلیج فارس رقبا را با خطر روبرو نمایند. مهم تر از همه کوشش مداوم برای فراوری داخلی زیردریایی های بزرگتر و تواناتر و نصب سلاح هایی در زیردریایی ها شواهد بیشتری را نشان می دهد که تهران در حال سرمایه گذاری طولانی مدت برای تبدیل شدن به یک قدرت نظامی خودکفا است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 892

به "روایت رسانه آمریکایی از قابلیت های نظامی ایران و ترس رقبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت رسانه آمریکایی از قابلیت های نظامی ایران و ترس رقبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید