در پی ادعاهای ترامپ، دانمارک و گرینلند همکاری های نظامی را افزایش می دهند

به گزارش مجله عطر یاس، وزیر دفاع دانمارک و وزیر امور خارجه گرینلند اعلام کردند همکاری های دوجانبه نظامی را در پاسخ به پیشنهاد ترامپ مبنی بر خریدن گرینلند افزایش خواهند داد.

در پی ادعاهای ترامپ، دانمارک و گرینلند همکاری های نظامی را افزایش می دهند

به گزارش گروه بین الملل مجله عطر یاس، وزارت دفاع دانمارک در پاسخ به ادعاهای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر خرید گرینلند، گفت همکاری نظامی با این بخش خودمختار از دانمارک را افزایش می دهد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، تراین برامسن وزیر دفاع دانمارک روز جمعه گفت: باید گفت وگویی نزدیک تر و منظم با گرینلند و جزایر فارو بر سر مسائل سیاست دفاعی داشته باشیم.

برامسن این سخنان را پس از گفت وگو با آن لون باگر وزیر آموزش، فرهنگ، کلیسا و امور خارجه گرینلند اظهار کرد.

برامسن افزود تا آنجا که به مسائل امنیتی مربوط باشد دانمارک به تعلیم و آموزش نیروهای گرینلند و جزایر فارو از طریق برنامه های آکادمی دفاعی کمک خواهد کرد و آتش نشان های گرینلندی نیز دوره های آموزشی اورژانسی بیشتری خواهند دید.

از سوی دیگر بارگر نیز آمادگی گرینلند برای گسترش همکاری ها با دانمارک را گفت. او گفت: دولت گرینلند نسبت به نتایج رزمایش های مشترکی که در گرینلند برگزار شد شاد است. مایل هستیم در راستای افزایش آمادگی در مقابل حوادث و فجایع، شاهد رزمایش های بیشتری باشیم.

اظهارات دو وزیر در واکنش به پیشنهاد ترامپ بیان شد که از دولت دانمارک خواسته بود گرینلند را به آمریکا بفروشد.

مت فردریکسن نخست وزیر دانمارک در پاسخ، سخنان ترامپ را بحثی مضحک بیان کرد و ترامپ نیز در پاسخ، سفر اوایل ماه آینده میلادی خود به دانمارک را لغو کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 208

به "در پی ادعاهای ترامپ، دانمارک و گرینلند همکاری های نظامی را افزایش می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در پی ادعاهای ترامپ، دانمارک و گرینلند همکاری های نظامی را افزایش می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید