جزئیات جدید از مذاکره تیک تاک و اوراکل

به گزارش مجله عطر یاس، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، همچنین بایت دنس شرکت مالک تیک تاک در چین الگوریتم های مورد استفاده در اپلیکیشن به اشتراک گذاری ویدئوی مذکور را حفظ خواهد کرد، اما اورکل کنترل داده های کاربران آمریکایی را در اختیار می گیرد.

جزئیات جدید از مذاکره تیک تاک و اوراکل

پس از آنکه مایکروسافت و بایت دنس بر سر مالکیت و کنترل تیک تاک به توافق نرسیدند، اوراکل با شرکت چینی وارد مذاکره شد و در نهایت قرار شد بعد از انتقال دفاتر تیک تاک در جهان به آمریکا، اوراکل نیز به عنوان یک سهام دار جز بخشی از سهام تیک تاک را در اختیار بگیرد.

قرار است جزئیات بیشتر در مورد این همکاری روز سه شنبه اعلام شود. تیک تاک در آمریکا میلیون ها کاربر دارد و ترامپ به بهانه نگرانی های امنیتی و در اصل با هدف تملک این اپلیکیشن پیروز ضرب الاجل 90 روزه برای فروش تیک تاک به یک شرکت آمریکایی معین کرده بود.

در این میان بایت دنس تنها پیروز شده مالکیت خود بر الگوریتم برنامه تیک تاک را حفظ کند. پیش از این چین قوانین تجاری تازه ای را وضع کرده بود تا صادرات نرم افزارهای هوش مصنوعی را به کشورهای خارجی محدود کند و بایت دنس هم بر مبنای همین قانون قادر به فروش اطلاعات الگوریتم هوش مصنوعی تیک تاک به شرکت های آمریکایی نیست.

ترامپ مدعی شده بود تیک تاک که در آمریکا بیش از 100 میلیون کاربر دارد، اطلاعات کاربران آمریکایی را در اختیار دولت چین قرار می دهد و از همین رو یک تهدید امنیت ملی است. منابع اطلاعاتی مستقل ادعاهای ترامپ را تأیید نکرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1102

به "جزئیات جدید از مذاکره تیک تاک و اوراکل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید از مذاکره تیک تاک و اوراکل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید