جاری&zwnjشدن سیلاب در استان بوشهر

به گزارش مجله عطر یاس، مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر گفت: راه ارتباطی برازجان- گناوه در محدوده روستای بویری بخش شبانکاره در جهت رفت و برگشت به دلیل آبگرفتی و سیلاب مسدود شد.

جاری&zwnjشدن سیلاب در استان بوشهر

به گزارش ایرنا، جهانگیر دهقانی اضافه نمود: هم اکنون راستا گناوه - بوشهر به عنوان جایگزین این محور در نظر گرفته شده است و عوامل راهداری و امدادی نیز در جاده برازجان- گناوه حضور دارند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر اضافه نمود: همچنین در پی بارندگی های شنبه شب و طغیان رودخانه های فصلی، به دلیل آبگرفتگی آب نما چهار جاده روستایی شهرستان دیلم تا اطلاع ثانوی مسدود است.

دهقانی بیان نمود: هم اکنون سیلاب باعث آبگرفتگی راه های روستا های چاه تلخ، مال شهاب، خواجه گیر، بیدو، کُنار خاطر و شیخ زنگی، بنه احمد شده است.

وی یادآور شد: این آبگرفتگی به صورت موقت است و با فرونشستن آب راه های روستایی باز می گردد.

دهقانی اضافه نمود: همچنین راه های ورودی استان بوشهر به سمت خوزستان شامل محور دیلم - هندیجان و دیلم - بهبهان نیز به دلیل آبگرفتگی بسته است.

سیلاب در گناوه

وی ادامه داد: مابقی محور های ارتباطی استان بوشهر باز و رفت و آمد انجام می گردد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر اضافه نمود: همچنین در زمان حاضر باد شدید منجر به قطعی برق گناوه شده است که با کوشش نیرو های برق این شهرستان مشکل بخش زیادی را رفع و تنها بخش کمی از آن هنوز قطع است.

وی بیان نمود: همچنین قسمتی از شبانکاره و وحدتیه از توابع شهرستان دشتستان نیز به علت طغیان رودخانه های بالادست دچار آبگرفتگی معابر و بعضی از خانه ها شده است که اکیپ های امدادی در حال امدادرسانی هستند.

دهقانی گفت: میزان بارش استان بوشهر از روز آدینه تا ساعت 9:30 روز یکشنبه در جزیره خارگ 96.7 و در شهرستان های گناوه 85.1، دیلم 50.6، برازجان 16.7، جم 9.4، دیر 7.1 و در ایستگاه بهرگان 30 میلی متر ثبت شده است.

وی اضافه نمود: این میزان در ایستگاه های فرودگاهی و دریایی بوشهر به ترتیب 8 و 7.9 میلی متر گزارش شده است.

براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان بوشهر از اواخر وقت شنبه تا اوایل روز دوشنبه فعالیت سامانه بارشی در این استان شدت می گیرد و در این ارتباط نسبت به آبگرفتگی معابر و سیل هشدار سطح نارنجی (آمادگی) اعلام شده است.

راه های ارتباطی استان های بوشهر و خوزستان مسدود شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: در پی بارندگی های شنبه شب و طغیان رودخانه های فصلی، راه های ارتباطی استان های بوشهر و خوزستان تا اطلاع ثانوی بسته است.

سید حمید رضا علم روز یکشنبه به رسانه ها گفت: هم اکنون سیلاب باعث آبگرفتگی راستا های دیلم - بهبهان و دیلم - هندیجان شده است و عوامل راهداری و امدادی در محل ورودی و خروجی این راستا ها حضور دارند.

وی اضافه نمود: در صورت قطع بارندگی و فروکش کردن سیلاب عملیات بازگشایی راه ها شروع خواهد شد.

براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان بوشهر از اواخر وقت شنبه تا اوایل روز دوشنبه فعالیت سامانه بارشی در این استان شدت می گیرد و در این ارتباط نسبت به آبگرفتگی معابر و سیل هشدار سطح نارنجی (آمادگی) اعلام شده است.

سیلاب در شهر برازجانِ استان بوشهر

منبع: فرارو
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 1250

به "جاری&zwnjشدن سیلاب در استان بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاری&zwnjشدن سیلاب در استان بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید