توصیه وزیر اقتصاد به بانک ها: وارد بازار سرمایه شوید

به گزارش مجله عطر یاس، وزیر امور اقتصادی و دارایی با ابراز امیدواری نسبت به آینده بازار بورس به بانکها توصیه کرد که برای رهایی از بنگاهداری به بازار بورس بروند.

توصیه وزیر اقتصاد به بانک ها: وارد بازار سرمایه شوید

به گزارش مجله عطر یاس، فرهاد دژپسند عصر امروز (9 شهریور) در جلسه ای با حضور فعالان بازار سرمایه با بیان اینکه هزینه های حاکمیتی در همه جای دنیا از طریق درآمدهای اقتصادیاتی تامین می شود، اظهار کرد: من از یک طرف به عنوان وزیر دارایی باید به دنبال راهکارهایی برای افزایش درآمدهای اقتصادیاتی باشم و از طرف دیگر به عنوان وزیر اقتصاد، باید به دنبال تقویت بازار سرمایه به عنوان پشتوانه اقتصاد کشور باشم.

دژپسند با تاکید بر اینکه اعطای تخفیف های اقتصادیاتی کار ساده ای نیست، ادامه داد: به همین دلیل است که مجلس شورای اسلامی باید درباره وضع و معافیت اقتصادیاتی یا تعیین نرخ اقتصادیات تصمیم بگیرد.

وزیر اقتصاد با ابراز امیدواری نسبت به آینده بازار بورس، اظهار کرد: بورس نشان داد که می تواند یک روند پایدار و رو به رشد داشته باشد، هرچند معتقدم که این بازار هنوز با سهمی که باید در تامین اقتصادی اقتصاد کشور ایفا کند، فاصله دارد.

دژپسند با تاکید بر اینکه در شرایط جنگ اقتصادی و حجم بالای نقدینگی، موثرترین راه برای تامین سرمایه، بازار بورس است؛ ادامه داد: در این حوزه باید آموزش ها و آگاه سازی های لازم انجام شود تا کسی که به این بازار قدم می گذارد بداند که این حوزه چه مقدمات و الزاماتی دارد.

او همچنین با بیان اینکه بانک های کشور باید برای رهایی از بنگاهداری به بازار بورس روی بیاورند، گفت: هرچند شورای عالی بورس سعی می کند تا فعالین این حوزه از خطر دور باشند اما واقعیت این است که هرکسی که به این حوزه وارد می شود باید درصدی از ریسک را هم بپذیرد.

در ادامه این نشست نیز امیدعلی پارسا -رئیس سازمان امور اقتصادیاتی - با بیان اینکه نسبت اقتصادیات به تولید ناخالص داخلی در کشور بالاتر از 8 درصد است، گفت که همه درآمدهای دولتی چیزی در حدود نصف حقوق پرداختی به کارکنان کشور است که این به معنای فرار و معافیت های اقتصادیاتی گسترده در اقتصاد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 239

به "توصیه وزیر اقتصاد به بانک ها: وارد بازار سرمایه شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه وزیر اقتصاد به بانک ها: وارد بازار سرمایه شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید