تهیه زمین برای ساخت 236 هزار واحد مسکن ملی، مسکن مهر تا خرداد 99 تکمیل می گردد

به گزارش مجله عطر یاس، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش وزارت راه و شهرسازی در مورد ساخت مسکن ملی و تکمیل مسکن مهر در جلسه امروز این کمیسیون از تهیه زمین برای شروع ساخت 236 هزار واحد مسکونی در قالب مسکن ملی و تکمیل حدود 144 هزار واحد مسکن مهر اطلاع داد.

تهیه زمین برای ساخت 236 هزار واحد مسکن ملی، مسکن مهر تا خرداد 99 تکمیل می گردد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

صدیف بدری در گفت و گو با مجله عطر یاس ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در جلسه امروز لایحه موافقنامه حمل و نقل بین المللی جاده ای مسافر و کالا بین دولت جمهوری اسلامی ایران و شورای فدرال سوئیس مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

وی در ادامه اظهار کرد: باتوجه به اهمیت بهره گیری از حمل و نقل جاده ای در گسترش مبادله کالا و جابه جایی مسافر و با نظر به آثار مثبت آن در تقویت روابط مالی و سایر همکاری ها بین ایران و سوئیس و باتوجه به ضرورت تامین شرایط حقوقی لازم برای فعالیت ناوگان ترابری هر کشور جهت تردد از قلمرو یک کشور به کشور مقابل و به منظور برقراری تسهیلات مناسب در زمینه عملیات حمل و نقل بین دو کشور این لایحه توسط دولت تهیه شده و امروز در کمیسیون عمران با حضور مسئولان مرتبط از وزارت راه و شهرسازی و شرکت پست جمهوری اسلامی و مرکز پژوهش ها مجلس مورد آنالیز نهاده شد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس توضیح داد: بر اساس این لایحه تسهیلاتی برای تبادلات ترافیکی و حمل بار و مسافر بین دو کشور توسط شرکت ها هر دو کشور ایجاد خواهد شد. در این موافقتنامه امتیازاتی برای معافیت های مالیاتی و عوارضی بر مالکیت وسایل نقلیه و تردد مسافر در نظر گرفته شده که می تواند مشوقی برای گسترش همکاری ها بین دو کشور باشد.

وی در ادامه تاکید نمود: این لایحه می تواند برای استفاده از ظرفیت های ناوگان حمل و نقل دو کشور و نوسازی ناوگان حمل و نقل فرصت مناسبی ایجاد کند. این لایحه در نهایت به تصویب اعضای کمیسیون رسید. در ادامه نیز گزارش وزارت راه و شهرسازی در مورد مسکن ملی و تکمیل مسکن مهر مورد آنالیز نهاده شد.

صدیف بدری اضافه نمود: بر اساس این گزارش ساخت 400 هزار واحد مسکونی که دولت در سال 98 و 99 در برنامه دارد، در قالب اقدام ملی مسکن و فروش اقساطی پنج ساله اجرایی خواهد شد. زمین مورد احتیاج برای ساخت حدود 236 هزار واحد تهیه شده است و برای الباقی نیز زمین در حال تهیه شدن است. ثبت نام به وسیله سامانه در چندین استان صورت گرفته است. این طرح در قالب اجرای قانون تامین مسکن برای اقشار کم درآمد جامعه مصوب سال 86 به اجرا در آمده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به برنامه وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل مسکن مهر اعلام کرد: تعدادی از مسکن های مهر تا آخر سال جاری تکمیل خواهند شد و مابقی نیز تا آخر خرداد 99 تکمیل می شوند. تا به امروز حدود 144 هزار واحد مسکونی تکمیل شده و در شرف تحویل به متقاضیان است. حدود 70 هزار واحد نیز عملیات ساختمانی آنان نیمه تمام است. برای مسکن مهر در شهرهای جدید مانند پرند و پردیس و هشتگرد اقدامات خوبی صورت گرفته و اغلب مشکلاتشان مرتفع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 606

به "تهیه زمین برای ساخت 236 هزار واحد مسکن ملی، مسکن مهر تا خرداد 99 تکمیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه زمین برای ساخت 236 هزار واحد مسکن ملی، مسکن مهر تا خرداد 99 تکمیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید