تمهیدات ویژه صندوق رفاه برای دانشجویان ، از نحوه محاسبه اجاره خوابگاه ها تا تمدید مجدد ثبت نام وام ها

به گزارش مجله عطر یاس، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از تمهیدات ویژه برای دانشجویان در ایام تعطیلات دانشگاه ها خبر داد.

تمهیدات ویژه صندوق رفاه برای دانشجویان ، از نحوه محاسبه اجاره خوابگاه ها تا تمدید مجدد ثبت نام وام ها

ناصر مطیعی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار دانشگاه مجله عطر یاس، با توجه به تعطیلی خوابگاه ها و نحوه محاسبه اجاره بها برای دانشجویان گفت: به علت شیوع ویروس کرونا و تعطیلی خوابگاه ها بخشنامه ای برای دانشگاه ها تدوین کردیم که این بخشنامه امروز ابلاغ می شود.

وی اضافه کرد: مدتی که دانشگاه ها تعطیل شده و دانشجویان در خوابگاه نبودند هیچ اجاره بهایی از آن ها دریافت نخواهد شد و اگر هم اضافه پرداخت کردند به حساب بستانکاری نیمسال بعدی حساب می شود، منتها بعد از اینکه دانشگاه ها بازگشائی شد باید دید که ترم تا چه زمانی ادامه پیدا می کند. اگر در سرجمع حضور دانشجویان در خوابگاه ها به نسبت یک ترم عدد آن کمتر می شود از اجاره بهای نیمسال بعدی کسر خواهد شد.

مطیعی ادامه داد: تمام اقساط دانش آموختگانی که در اسفند و فروردین سررسیده می شود، سررسید آن به مدت سه ماه تمدید خواهد شد و به عنوان تاخیر و عدم پرداخت محسوب نمی شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان اضافه کرد: همچنین مهلت ثبت درخواست وام های دانشجویی را تا پایان فروردین ماه تمدید کرده بودیم و برای رفاه حال دانشجویانی که فرصت نکردند ثبت نام و مشخصات را ارسال کنند، تا 15 اردیبهشت تمدید شد.

وی در خصوص اجاره بهای خوابگاه های خود گردان نیز گفت:خوابگاه های خودگردان بخش خصوصی است و ما نمی توانیم مشخص و تکلیف کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 777

به "تمهیدات ویژه صندوق رفاه برای دانشجویان ، از نحوه محاسبه اجاره خوابگاه ها تا تمدید مجدد ثبت نام وام ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات ویژه صندوق رفاه برای دانشجویان ، از نحوه محاسبه اجاره خوابگاه ها تا تمدید مجدد ثبت نام وام ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید