تصویب طرح گردشگری عشایری در هیئت دولت

به گزارش مجله عطر یاس، رئیس سازمان امور عشایر کشور از تصویب طرح گردشگری عشایری در هیئت دولت اطلاع داد و گفت: با توجه مصوب شدن طرح گردشگری عشایر در دولت انتظار می رود که ساختار استانی این امر متناظر با ساختار کشوری، هرچه سریع تر شروع به کار کند.

تصویب طرح گردشگری عشایری در هیئت دولت

با وبسایت گردشگری تریپ ادوایزر همراه باشید.

کرمعلی قندالی در دومین جلسه کارگروه مالی، اشتغال و سرمایه گذاری و اولین جلسه شورای عشایر استان سمنان اظهار کرد: گردشگری عشایری از بخش های مغفول مانده این حوزه است و توجه به آن می تواند به اقتصاد عشایر یاری زیادی کند.

وی از گردشگری به عنوان یک صنعت پردرآمد یاد کرد و اضافه نمود: جدا از جاذبه های گردشگری در کوچ و زندگی عشایری،عشایر و خصوصا زنان عشایر ایران دست بافته ها و صنایع دستی متعددی دارند که می تواند به رونق گردشگری در این بخش یاری کند.

رئیس سازمان امور عشایر کشور از توجه بیشتر به عشایر در چند سال اخیر اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه با اقداماتی که توسط دولت تدبیر و امید در حوزه ساماندهی عشایر انجام شد و با همراهی و یاریی که از سوی نمایندگان مردم در مجلس صورت گرفت، در چند سال اخیر شاهد تقویت عشایر در کشور بودیم.

وی با اشاره به توجه ویژه دولتمردان به عشایر به عنوان یک جامعه مولد توضیح داد: سه جلسه شورای عالی عشایر در دولت تدبیر و امید به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شده که دستاوردها و مصوبات خوبی برای عشایر به همراه داشته است. علاوه بر این پیشنهاد شده که جلسات شورای عشایر در استان ها در مناطق عشایری برگزار گردد و سازمان امور عشایر کشور نیز آمادگی دارد در این جلسات حضور پیدا کند.

قندالی از الزام استان ها به تشکیل شورای عشایری در همه استان ها به عنوان یکی از مصوبات خوب شورای عالی عشایر کشور نام برد و با اشاره به تکمیل بعضی از زیرساخت های اداری مرتبط با عشایر در کشور گفت: در این دوره ادارات کل امور عشایری استان ها از12 اداره کل به 20 اداره کل افزایش پیدا کردند.

وی با اشاره به مشکل کم آبی در مناطق عشایری کشور به اقدامات سازمان عشایری با حمایت دولت پرداخت و اعلام کرد: با حمایت دولت تدبیر و امید اعتباری 18 میلیون یورویی برای آب رسانی به مناطق عشایری کشور تخصیص یافت.

رئیس سازمان امور عشایر کشور با بیان اینکه به همین دلیل، 470 پروژه آبرسانی در مناطق عشایری اجرایی شد اظهار داشت: با بهره برداری از این پروژه ها افزون بر 17 هزار خانوار عشایری در کشور از آب شرب بهره مند شدند.

قندالی همچنین در دیدار با آشناگر استاندار سمنان از این استان به عنوان استانی با ظرفیت های بالای عشایری نام برد و گفت: استان سمنان از لحاظ عشایر، ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی دارد و در این حوزه بسیار غنی و متنوع است.

وی با بیان اینکه سرانه دام عشایر استان، سه برابر سرانه دام عشایر کشور است اضافه نمود: بالای 500 هکتار مرتع به ازای هر خانوار عشایری در استان سمنان وجود دارد.

این مقام مسئول با تقدیر از برنامه ریزی استان برای برپایی جشنواره ایل سنگسر گفت: جشنواره ایل سنگسر یکی از اقدامات بسیار مطلوب برای معرفی بیشتر این ایل عشایری و توسعه و تقویت اقتصاد عشایر در این استان است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 379

به "تصویب طرح گردشگری عشایری در هیئت دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب طرح گردشگری عشایری در هیئت دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید