بنیاد برکت 208 میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان هزینه کرد

به گزارش مجله عطر یاس، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 208 میلیارد تومان در چند سال اخیر توسط بنیاد برکت در طرح های زیربنایی و توانمندسازی مالی استان سرمایه گذاری شده است.

بنیاد برکت 208 میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان هزینه کرد

به گزارش خبرنگار از ، علیرضا راشکی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سیستان و بلوچستان گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حوزه توانمند سازی اقتصادی و کارآفرینی سیستان و بلوچستان 54 میلیارد و 200 میلیون تومان، ساخت مدارس حدود 54 میلیارد تومان و ساخت مساجد چهار میلیارد تومان هزینه نموده است.

وی ادامه داد: همچنین 31 میلیارد تومان در بخش بهداشت و درمان برای راه اندازی مراکز جامع سلامت، 30 میلیارد تومان در حوزه طرح های زیربنایی، 6 میلیارد و 300 میلیون تومان در زمینه ساخت مسکن محرومان توسط این ستاد در سیستان و بلوچستان هزینه شده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سیستان و بلوچستان اضافه نمود: همچنین 12 و نیم میلیارد تومان در این مدت در طرح توسعه شهرستان ها و حدود هفت میلیارد تومان در زمینه خدمات سلامت الکترونیک و بیمه هزینه شده است.

وی اعطا 9 میلیارد و 800 میلیون تومان وام قرض الحسنه را از دیگر خدمات این ستاد برای برطرف محرومیت و یاری به اشتغالزایی سیستان و بلوچستان عنوان نمود.

راشکی با اشاره به اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سیستان و بلوچستان گفت: این ستاد 135 مدرسه با 641 کلاس درس را در استان در دست ساخت داشته که تاکنون 95 مدرسه افتتاح و بقیه در دست اجراست.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: همچنین تاکنون 50 مسجد در استان توسط این ستاد ساخته شده و عملیات ساخت 6 مسجد دیگر نیز بزودی به سرانجام می رسد.

وی بیان نمود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای ساخت هزار و 920 واحد مسکونی محرومان با بنیاد مسکن در سیستان و بلوچستان موافقت نموده است.

راشکی راه اندازی 31 باب مرکز جامع سلامت در سیستان و بلوچستان را از دیگر خدمات ارزنده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در این استان عنوان نمود و اضافه نمود: برای ارتقای سطح سلامت مردم این خطه از ایران اسلامی علاوه بر این مراکز ساخت 57 مرکز جامع سلامت نیز در دست اقدام است.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در زمینه توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی، توسعه زیرساخت ها و امور زیربنایی و عمرانی، مدرسه سازی، ساخت مراکز فرهنگی مذهبی، مسکن محرومان، بیمارستان و مراکز بهداشت و درمان، ارایه خدمات سلامت الکترونیک، خدمات بیمه، اقتصادی و حمایتی در مناطق کم تر توسعه یافته کشور تاکنون اقدامات گسترده ای را انجام داده است.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 135

به "بنیاد برکت 208 میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان هزینه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیاد برکت 208 میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان هزینه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید