برگزاری اولین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان بشرویه ویژه نوروز 1398

به گزارش مجله عطر یاس، جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان بشرویه با رویکرد آمادگی و هماهنگی دستگاههای خدمات رسان در استقبال از مسافران و خدمت دهی مناسب به گردشگران نوروزی و ابلاغ وظایف کمیته های عضو ستاد در محل فرمانداری شهرستان بشرویه برگزار گشت.

برگزاری اولین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان بشرویه ویژه نوروز 1398

به گزارش مجله عطر یاس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، علیرضا زمان زاده فرماندار و رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان شهرستان بشرویه گفت: در نوروز سال 1397 تمامی ارگانها و نهادهای عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر اقدامات مناسب و ارزنده ای انجام دادند که سبب شد شهرستان بشرویه در ردیف سه شهرستان برتر در خدمت دهی به مسافران نوروزی قرار گیرد.

فرماندار شهرستان بشرویه در ادامه گفت: هر چند اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر هر کدام یک وظیفه ذاتی بر عهده دارد اما تلاش بیشتر در خدمت رسانی بهتر و در کنار آن تبلیغات موثر در شناساندن فرهنگی غنی شهرستان بشرویه قطعا منافع اقتصادی زیادی برای شهرستان در پی خواهد داشت که امسال هدف ما تلاش بیشتر و همگرایی بهتر ارگانها در استقبال از نوروز 1398 و مسافران نوروزی خواهد بود.

زمان زاده در خصوص مشارکت بخش خصوصی در مباحث گردشگری شهرستان اضافه نمود: امروزه ارگانهای دولتی باید وظیفه مدیریتی بر عهده داشته باشند و در مقابل سمن ها، شرکت های خصوصی و انجمن های دوستدار مواریث فرهنگی با در دست دریافت امورات مربوطه خدمات درجه یک ارائه دهند تا به منفعت اقتصادی هم برسند.

سید امیر سلیمانی رباطی مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد هماهنگی خدامت سفر شهرستان بشرویه در ادامه جلسه با اشاره به افزایش آمار قابل توجه بازدید از جاذبه های تاریخی فرهنگی اسکان در اقامتگاهها و اماکن گردشگری گفت: در ماههای مهر تا انتها دی ماه تعداد 1835 نفر در اقامتگاههای بومگردی شهرستان اقامت داشته اند که این تعداد در مدت مشابه سال قبل 230 نفر بود. در همین مدت تعداد 945 نفر در قالب تور به شهرستان وارد شده و فروش محصولات صنایع دستی در مدت این چهار ماه به 250 میلیون ریال و همچنین در نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان خراسان جنوبی مبلغ 260 میلیون ریال فروش محصولات صنایع دستی داشته ایم که همه اینها نوید رشد قابل قبول گردشگری، همکاری ارگانها و ورود بخش خصوصی به این حوزه است.

مسئول نمایندگی شهرستان بشرویه در انتها اذعان داشت: جدای از 5 اقامتگاه بومگردی دارای پروانه بهره برداری، دو کمپ کویری، دو اقامتگاه بومگردی دیگر نیز آماده خدمت دهی به مسافران نوروزی خواهد بود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 273

به "برگزاری اولین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان بشرویه ویژه نوروز 1398" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری اولین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان بشرویه ویژه نوروز 1398"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید