اعلام حمایت بعضی احزاب سیاسی افغانستان از مواضع عبدالله

به گزارش مجله عطر یاس، پس از اینکه عبدالله عبدالله در مخالفت با اعلام اشرف غنی به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری گفت که دولتی فراگیر را تشکیل می دهد، شماری از احزاب سیاسی افغانستان حمایت خود را از مواضع وی اعلام کردند.

اعلام حمایت بعضی احزاب سیاسی افغانستان از مواضع عبدالله

به گزارش دفتر منطقه ای مجله عطر یاس، عبدالله عبدالله رهبر تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی روز گذشته در گردهمایی میان هوادارانش توضیح داد که نتیجه نهایی کمیسیون انتخابات مبنی بر پیروزی تیم دولت ساز به رهبری اشرف غنی را نمی پذیرد.

عبدالله توضیح داد که براساس آرای مشروع و بیومتریک تیم ثبات و همگرایی برنده انتخابات است و بر این اساس دولتی فراگیر تشکیل خواهد داد.

این در حالی است که پیش از این نیز ژنرال عبدالرشید دوستم رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان و کریم خلیلی رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان نیز گفته بودند که در صورت اعلام نتیجه تقلبی و جعلی انتخابات، دولتی موازی را به رهبری عبدالله تشکیل خواهند داد.

پس از آن نیز محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان نیز گفت که در صورت اعلام نتیجه تقلبی از تیم ثبات و همگرایی برای ایجاد دولت موازی حمایت می نماید.

حزب جمعیت اسلامی افغانستان نیز با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام حمایت از مواضع عبدالله از وی خواست تا علیه افرادی که در جعل و تقلب انتخاباتی دست داشتند اقدام کند.

حزب جمعیت در این بیانیه اعلام پیروزی غنی توسط کمیسیون انتخابات کودتای نرم علیه مردم سالاری خوانده شده و خواهان تشکیل دولت توسط عبدالله شده است.

عطامحمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اما ضمن اعلام تبریک پیروزی به اشرف غنی از عبدالله خواست تا از ایجاد بحران اجتناب کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 677

به "اعلام حمایت بعضی احزاب سیاسی افغانستان از مواضع عبدالله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام حمایت بعضی احزاب سیاسی افغانستان از مواضع عبدالله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید