اتفاقات لیگ یک زننده و چندش آور است، دوست دارم در شاهین بمانم

به گزارش مجله عطر یاس، عبدالله ویسی در گفتگو با خبرنگاران، درباره صعود تیم فوتبال شاهین بوشهر به لیگ برتر گفت: بازی متفاوتی با تیم سرخپوشان داشتیم. همه جور احتمالی وجود داشت و ممکن بود حتی به لیگ برتر نرسیم. در هفته های پایانی با بازیکنانم کارهای روانی زیادی انجام دادم و آنها را آماده بازی بزرگ و محکم کرده بودم. البته جوری کار کردم که بازیکنانم استرس نگیرند و حساسیت مسابقه آنها را تحت تأثیر قرار ندهد.

اتفاقات لیگ یک زننده و چندش آور است، دوست دارم در شاهین بمانم

خدا به ما پاداش داد

وی افزود: خوشبختانه مسئولان و هواداران هم در این بازی کنار تیم بودند و با غیرت بازیکنان توانستیم به پیروزی برسیم. خدا پاداشمان را با صعود به لیگ برتر داد و به مردم بوشهر و بازیکنانم تبریک می گویم.

از 10 تیم لیگ دسته اولی پیشنهاد داشتم

سرمربی تیم شاهین بوشهر در پاسخ به این سوال که آیا حضورش در لیگ دسته اول بعد از کار در لیگ برتر ریسک نبود؟ شرح داد: باور کنید از حدود 10 تیم لیگ دسته اولی پیشنهاد داشتم. حتی با مسئولان هشت تیم مذاکره کردم ولی دلم نبود و می دانستم اگر به این تیم ها بروم، اتفاقات بدی برایم رخ می دهد. می دانستم علاوه بر درون زمین باید خارج از زمین هم با یکسری مسائل بجنگم.

بوشهری ها هیچ موقع اذیتم نکردند

ویسی ادامه داد: با این حال وقتی پیشنهاد شاهین آمد، پیش بینی می کردم که بتوانم با این تیم پیروز باشم. خودم پنج سال در شاهین بازی کرده بودم و به این تیم عِرق داشتم. ضمن اینکه بازیکنان بوشهری که در تیم های مختلف داشتم هیچ موقع اذیتم نکردند. با چند تن از بزرگان ورزش هم برای رفتن به شاهین مشورت کردم.

با یاوری، مهاجرانی و پیروانی مشورت کردم

وی در پاسخ به این سوال که با چه کسانی برای حضور در تیم شاهین مشورت کرده بود؟ گفت: با افرادی مثل محمود یاوری، مجید باقری، حشمت مهاجرانی، روشنایی، شوری و غلامحسین پیروانی. همه می گفتند باید در فوتبال باشم. تشکر ویژه ای از پیروانی دارم و واقعاً به خاطر کمک هایش مدیون او هستم.

نمی توانستم با سرمربیان لیگ یک بجنگم

سرمربی تیم شاهین درباره چالش های در لیگ دسته اول اظهار کرد: من تجربه کار در لیگ دسته اول را نداشتم ولی 12 هفته نباختیم و کم کم به تماشاگران تیم اضافه شد. من هم نمی توانستم با بعضی از سرمربیان کنار خط بجنگم ولی تا جایی که توانستم روی مسائل روحی و روانی تیمم کار کردم. تمرکزمان روی تیم شاهین بود و کاری به تیم های دیگر نداشتیم.

رفتار 50 درصد مربیان لیگ یک چندش آور است

ویسی در خصوص تفاوت های لیگ برتر با لیگ دسته اول گفت: صد درصد فرق می کند. من در لیگ برتر سالیان سال کار کرده ام. اتفاقات لیگ دسته اول زننده است و به هیچ وجه زیبنده فوتبال نیست. 50 درصد مربیان در لیگ یک کنار خط حاشیه و جنجال ایجاد می کنند که رفتارشان چندش آور است. چطور می گذارند این مربیان در لیگ یک کار کنند؟

کمیته اخلاق و انضباطی ورود کنند

وی افزود: فکر می کنم کمیته اخلاق و کمیته انضباطی هم از اتفاقات لیگ یک خبر دارند ولی کاری نمی کنند. خالصانه از کمیته اخلاق می خواهم به این مسائل ورود کند و کسانی که اخلاق ندارند را کنار بگذارند. کمیته داوران هم باید به داوران آموزش بدهد که چطور جرأت برخورد با این مربیان را داشته باشند تا کنار خط نتیجه را عوض نکنند. شنیده بودم لیگ یک کثیف است و برای همین می ترسیدم ولی خدا کمکم کرد.

50 درصد مربیان با شخصیت و سالم هستند

سرمربی تیم شاهین ادامه داد: با این حال 50 درصد دیگر از مربیان سالم و باشخصیت هستند. اگر کمیته اخلاق یک بار با مربیان بی اخلاق برخورد کند، شرایط لیگ یک خوب می شود. مگر تیم یوونتوس نبود که این تیم را به لیگ دسته اول ایتالیا فرستادند؟ فدراسیون یک بار برای همیشه مربیان بی اخلاق را کنار بگذارد تا کثیف کاری یاد بازیکنانشان ندهند.

تفاوت فنی لیگ یک و لیگ برتر زیاد نیست

ویسی در خصوص تفاوت های فنی لیگ دسته یک و لیگ برتر گفت: باور کنید توانایی بازیکنان در لیگ یک خیلی زیاد است ولی کیفیت زمین ها و نوع برخورد مربیان و تماشاگران گاهی اوقات باعث می شود عملکردشان ثمری نداشته باشد. تفاوت بین دو لیگ از نظر فنی زیاد نیست و شاید به تفاوت تجربه بازیکنانش در بازی در ورزشگاه های بزرگ و با کیفیت برشود.

دوست دارم در شاهین بمانم

وی درباره احتمال تمدید قراردادش با تیم شاهین و سرمربیگری در لیگ برتر با این تیم، گفت: قراردادم با شاهین تمام شده است ولی دوست دارم در شاهین بمانم. 12 هفته در این تیم راحت بودم. آدم های خوب و مسئولیت پذیری در شاهین هستند. استعدادهای زیادی هم در بوشهر وجود دارد که می توانم کمک کنم استعدادشان را بروز بدهند. می توانم کارهای بزرگ تری در شاهین انجام بدهم و ان شاءالله که بتوانم بمانم.

هیچ مربی ای رزومه مرا ندارد

سرمربی تیم فوتبال شاهین در سرانجام در خصوص احتمال تغییر سرمربی این تیم در لیگ برتر تاکید کرد: هیچ اشکالی ندارد. مسئولان شاهین هر مربی ای را که دوست داشته باشند می توانند انتخاب کنند. من کارم را انجام می دهم. مگر با فولاد قهرمان نشدم؟ مگر با صبا سهمیه آسیایی نگرفتم؟ زندگی ادامه دارد. خدا را شکر حامیان من آدم های سالم هستند. من با دلال ها کار نمی کنم. استقلال خوزستان را دو سال با بدبختی در لیگ برتر نگه داشتم و در نهایت قهرمان کردم. انگار نه انگار و اصلاً کارم دیده نشد. هیچ مربی ای رزومه مرا در پنج سال گذشته ندارد؛ از نگه داشتن تیم در لیگ برتر با بدبختی و قهرمان کردن آن تیم تا حضور در لیگ دسته اول و رساندن آن به لیگ برتر.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 111

به "اتفاقات لیگ یک زننده و چندش آور است، دوست دارم در شاهین بمانم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقات لیگ یک زننده و چندش آور است، دوست دارم در شاهین بمانم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید