آماده باش کامل ساوه برای مقابله با سیل و آبگرفتگی احتمالی، مهار سیلاب در آوه

به گزارش مجله عطر یاس، فرماندار شهرستان ساوه از آماده باش کامل ستاد مدیریت بحران این شهرستان به منظور مقابله با سیل و آبگرفتگی احتمالی در پی بارش های اخیر اطلاع داد.

آماده باش کامل ساوه برای مقابله با سیل و آبگرفتگی احتمالی، مهار سیلاب در آوه

علی میرزایی در گفت وگو با مجله عطر یاس، با تاکید بر مهار سیلاب جاری شده در منطقه عباس آباد ساوه اظهار کرد: در پی جاری شدن سیلاب از روستاهای بالا دستی در منطقه عباس آباد ساوه چندین واحد مسکونی در معرض خطر قرار داشتند که خوشبختانه با کوشش ستاد مدیریت بحران بویژه شهرداری ساوه از این منطقه رفع خطر شد و با احداث بند خاکی در بالادست این نقطه حاشیه شهر ساوه، سیلاب به جهت دیگری راهنمایی شد.

وی گفت: تدابیر و تمهیدات لازم برای پیشگیری از بروز خطر و خسارات احتمالی در نقاط مختلف شهری و روستایی اتخاذ شده است.

معاون استاندار و فرماندار ساوه به نقاط حادثه خیزی که احتمال طغیان رودخانه ها و مسیل ها در پی بارش های چند روز اخیر وجود دارد اشاره نمود و اضافه نمود: در حال حاضر سطح بارش ها در شهر آوه واقع در 35 کیلومتری شهرستان ساوه به مراتب بیشتر از سایر نقاط این شهرستان گزارش شده است. بر این اساس با اعلام آماده باش کمیته بحران در این شهر کانال ورودی آب که احتمال بروز خسارت به جاده اصلی را دارد مدیریت شده است و شهرداری آوه در حال رفع کردن مشکل آبگرفتگی معابر این شهر است.

میرزایی به شناسایی و مدیریت نقاط حادثه خیز سیلاب بهار سال جاری در سطح شهرستان ساوه اشاره نمود و اضافه نمود: نیروهای مختلف ستاد مدیریت بحران مراقبت خود را از نقاط حادثه خیز سیلاب گذشته بعمل آورده اند.

وی همچنین گفت: از آنجاکه پل هفت دهنه که در سیلاب بهاره تخریب شده بود تاکنون مرمت نشده است و احتمال افزایش دبی آب در رودخانه مزلقان وجود دارد، لذا مراقبت ویژه به منظور پیشگیری از آسیب و خسارات احتمالی ناشی از افزایش حجم آب عبوری از این رودخانه در دستور کار است.

فرماندار ساوه در ادامه گفت: خوشبختانه در پی شدت بارش های روزهای اخیر هیچگونه آسیب و خسارتی به ابنیه، معابر و سایر نقاط شهری و روستایی شهرستان ساوه وارد نشده است، اما در عین حال به شهروندان توصیه می گردد با توجه به تداوم بارشها از قرارگیری و اتراق در کنار رودخانه ها و مسیل ها اکیدا پرهیز نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: etre-yas.ir شناسه مطلب: 442

به "آماده باش کامل ساوه برای مقابله با سیل و آبگرفتگی احتمالی، مهار سیلاب در آوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده باش کامل ساوه برای مقابله با سیل و آبگرفتگی احتمالی، مهار سیلاب در آوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید